..

Kas ir Plex

Kādu laiku atpakaļ jūsminājos par Plex, un pretim saņēmu neizpratni, jo vai nu cilvēki nezināja kas tas ir, vai arī nesaprata priekš kam tādu vajag.
Jā, jāatzīst, ka tomēr tas nav paredzēts visiem. Tā ir media centra programma, paredzēta ļoti konkrētam lietotājam.

Ja tev ir daudz filmu un seriālu, kurus skaties neregulāri, un galvenais paradums ir – tos iegūt, un noskatīties kaut kad vēlāk.Ja tev ir vairākas ierīces, un reizēm iesāc skatīties uz vienas, un vēlies turpināt uz citas. Ja tev ir nepieciešamība skatīties attālināti, filmas un seriālus kas atrodas mājās. Ja tu to visu skaties no dīvāna uz televizora, un vēlies kontrolēt ar pulti. Ja tev patīk automātiska subtitru ielāde, un sižeta pārskats ar plakātu un mūziku. Tikai tad tu izbaudīsi visu ko dod Plex.

Plex automātiski meklēs norādītajos folderos failus, un identificēs tos pēc nosaukumiem. Nekas nav jāpārsauc, viņš labi pazīst arī šizofrēniskos relīsu nosaukumus (webdl.1080p.matrix.crackerzzzz.mkv). Tas ir balstīts uz Mplayer jaudīgo dzini, tāpēc spēlē visu ko vien kāds ir radījis, un dara to ar hw akselerāciju (lasi – spēlē ātri arī lielos failus). Māk spēlēt pa taisno par filmas kas saarhivētas 79 RAR failos, tās neatarhivējot.

Plex ir pieejams gan uz Windows, gan uz Mac. Mobilie klienti eksistē gan Android gan iOS. Uz Linux laikam pieejams tikai pliks media serveris (ne spēlētājs). Zinātāji pamanīs, ka Plex ir t.s. fork no XMBC, tikai Plex ir daudz nopulētāks, pēc noklusējuma smukāks, un draudzīgāks. XMBC var uztaisīt tādu pašu, tikai jāpieliek vairāk pūļu.

Tas arī īsumā galvenais plex lietotāja apraksts. Tālāk sekos dažas ilustrācijas.

Galvenais plex logs:

Izvēloties Movies, tiek parādīts neredzēto filmu saraksts ar plakātiem, aprakstiem, un indikatoru vai filma ir iesākta, vai nē:

Pat neieejot TV shows sadaļā, uzreiz ir redzami svaigākās sērijas, kā arī iesāktās sērijas. Ja tev ir ļoti daudz seriālu, un teiksim neskaties jaunāko, bet esi ielādējis visas sezonas – lielisks pārvaldnieks. Pirms Plex es turēju teksta dokumentu, kur bija rakstīts kura sērija jāskatās tālāk. Var jau protams nodzēst, bet ja lādē pa vienai, var apmaldīties.

Izvēloties apskatīt visus pieejamos seriālus, par katru seriālu ir apraksts, fonā skan tēmas mūzika no seriāla, ir atbilstošs dizains, un katrai sērijai ir apraksts. Ja ir sanācis, ka folderī atrastas divas vienādas sērijas, tad tiek piedāvāts izvēlēties labākās kvalitātes failu.

Tad iedomājies, ka iesāki skatīties filmu uz dīvāna viesistabā, bet tad izdomāji pārvākties uz guļamistabu, un turpināt skatīties laptopā (vai iPad). Visi Plex klienti slēdzas pie centrālā Plex media servera (kurš šajā gadījumā ir mans galvenais mājas dators) un tur jau ir informācija, kur es pārtraucu skatīties. Piedāvā turpināt precīzi no tās pašas vietas.

Plex ir ne tikai labs media centrs, tas ir arī labs spēlētājs kā tāds. Tam ir lērums visādu opciju, iespējams resinhronizēt subtitrus, visādi regulēt bildi, mainīt audio celiņus, izvēlēties citas izejas skaņai utt.

Protams atkārtošu – lielākā bauda lietot plex ir ar iMac pulti (vai bluetooth klavieri) un uz televizora/projektora. Datorā īsti to izbaudīt nevar, jo tāpat jau sēdi pie peles, un uz faila uzklikšķināt nav tik grūti. Iesaku izmēģināt! Ja tavi skatīšanās paradumi sakrīt ar manējiem, domāju tev patiks. Galvenais – bezmaksas.