Locus for Android
Locus ir lieliska karšu programma Android ierīcēm. Tā spēj praktiski visu, izņemot vienu būtisku lietu – tai nav normāla piesaistīto Rastra karšu atbalsta (Ozi explorer stilā). Vienīgais veids ir lietot MOBAC lai taisītu rastra kartes no visādiem online karšu servisiem (Google, Bing, OSM utt).
Citādi – tā ir perfekta. Tā attēlo online/offline kartes, tai pat ir offline OSM vektora karšu atbalsts, tā saprot Geocaching, māk tiešsaistē reģistrēt atrastos slēpņus, zīmē maršrutus, piedāvā pamata funkcijas slēpnošanas aprēķiniem un daudz ko vēl. Galu galā, tā pat māk pati ielādēt Openstreetmap kartes offline lietošanai – iezīmē reģionu, un spiež download (piemēram ierodoties svešā pilsētā, tiekot pie Wifi piekļuves punkta, var fiksi ielādēt apkārtnes karti, atslēgties, un doties ārā).
Programmai ir arī maksas versija, kas atbalsta vektoru kartes (strādā ātrāk, un aizņem pavisam maz vietas), maksas versijai ir arī daži citi plusi, un es uzskatu, ka to nelielo cenu ir vērts samaksāt.
Ņemot vērā, ka pagāja visai ilgs laiks kamēr es sapratu, kā funkcionē vektora karšu taisīšana šai programmai, vēlējos padalīties. Šoreiz sarežģītības pakāpe (gīkisms, ja vēlaties) ir daudz augstākā līmenī, nekā viens no iepriekšējajiem rakstiem par Geocaching aprakstu bildīšu ģenerēšanu.
Tā kā lietoju MacOS, tad raksts koncentrējas tieši uz šo operētājsistēmu, taču lietošanas instrukcija ir teju vai identiska arī pārējām operētājsistēmām.
Tātad Locus saprot vektoru kartes, kas iegūtas no Openstreetmap OSM failiem, kas ar OSMOSIS programmas un “Mapforge” spraudņa palīdzību pārtaisīti .MAP formātā.
Seko soli pa solim instrukcija:
- Ielādējam Osmosis no šejienes.
- Arhīva saturu ievietojam iekš
/etc/osmosis
- Iedodam skriptam tiesības
chmod u+x osmosis
- Ielādējam Mapforge Mapwriter spraudni no šejienes.
- Spraudņa JAR failu ieliekam šādā Osmosis apakšfolderī folderī
lib/default/
- Izveidojam jaunu conf failu
nano /config/osmosis-plugins.conf
un ierakstam tajāorg.mapsforge.map.writer.osmosis.MapFileWriterPluginLoader
(izejam no nano ar ctrl+x) - Palielinam OSMOSIS/JAVA pieejamo atmiņu pievienojot rindiņu osmosis skriptā, komanda
nano osmosis
un tur ierakstamJAVACMD_OPTIONS=-Xmx1000m
- Ielādējam LATVIA.OSM failu no piemēram Cloudmade
- Lietojam komandu:
./osmosis --rx file=/Users/normis/Downloads/latvia.osm --mapfile-writer file=latvia.map bbox=55.5,20.6,58.08,28.3
bbox ir reģions kuru vajag konvertēt, minētajā komandā tas ir Latvijas aptuvenais reģions. citām valstīm to var atrast izmantojot šo linku, un mainot koordinātes tajā.
Tālāk redzēsiet ko līdzīgu šim:
<br /> sh-3.2# cd /etc/osmosis/bin<br /> sh-3.2# ./osmosis --rx file=/Users/normis/Downloads/latvia.osm --mapfile-writer file=latvia.map bbox=55.5,20.6,58.08,28.03<br /> Jun 28, 2012 10:02:12 AM org.openstreetmap.osmosis.core.Osmosis run<br /> INFO: Osmosis Version 0.40.1<br /> Jun 28, 2012 10:02:13 AM org.openstreetmap.osmosis.core.Osmosis run<br /> INFO: Preparing pipeline.<br /> INFO: estimated memory consumption: 605.72MB<br /> Jun 28, 2012 10:07:07 AM org.openstreetmap.osmosis.core.Osmosis run<br /> INFO: Pipeline complete.<br /> Jun 28, 2012 10:07:07 AM org.openstreetmap.osmosis.core.Osmosis run<br /> INFO: Total execution time: 295128 milliseconds.<br />
Un te arī rezultāts, karte, kas pretēji rastra variantam (osm rastra variants latvijai aizņem pāris gigabaitus), aizņem tikai 23MB:
Un es jau nebūtu labais cilvēks, ja arī nepadalītos ar pašu .MAP failu, lai jums šis murgs nav jāatkārto. Protams tiklīdz dati novecos, vajadzēs jaunu failu, tad nu gan, nāciet atpakaļ un mācieties OSMOSIS.